fbpx

Rehabilitacja po endoprotezie stawu kolanowego

Rehabilitacja Poznań – endoproteza stawu kolanowego

 

Rehabilitacja po endoprotezoplastyce stawu kolanowego często nastręcza wiele problemów. Szczególnie we wczesnym okresie pooperacyjnym.

endopoteza stawu kolanowego - rehabilitacja poznań

Właściwe prowadzenie procesu gojenia się i uruchamiania wymienionego na implant stawu daje w późniejszym okresie gwarancję prawidłowego funkcjonowania nowego stawu a co za tym idzie powrotu sprawności pacjenta.

W pierwszej dobie pooperacyjnej pacjent wykonuje izometryczne napięcia mięśni uda oraz pośladków. Wraz z terapeutą stara się wykonywać ćwiczenia czynno-bierne w zakresie tolerancji bólu. Ponadto pacjent jest pionizowany i wyuczany ćwiczeń przeciwzakrzepowych , ktore ma wykonywać co godzinę.

Dalszym etapem rehabilitacji jest nauka o chodu o kulach i ćwiczenia czynne wzmacniające mięśnie aparatu wyprostnego kolana.

Pacjenci często we wczesnym etapie napotykają na szereg problemów takich jak obrzęki i krwiaki pooperacyjne. W takich wypadkach stosuje się odpowiednio dobrane techniki pracy z tkanką miękką takie jak drenaż limfatyczny i techniki powięziowe, które również znajduja się w ofercie fizjoterapia-rehabilitacja.pl. Pomocne jest stosowanie wcierań preparatów z hepryną gdyż pomimo stosowania heparyn drobnoczasteczkowych w zastrzykach krwiaki i obrzęki mają tendencję do pozostawania pod skórą.

W kolejnych dniach po usunięciu szwów (około 14 doby) możemy rozpocząć pracę z blizną aby ta nie utrudniała ruchu zgięcia kolana oraz (po zezwoleniu ze strony operatora) ćwiczenia obciążania kończyny.

Przebieg rehabilitacji po endoprotezie

 

Cały przebieg rehabilitacji oczywiście jest indywidualnie dopasowany do potrzeb Pacjenta.

Hasło “rehabilitacja Poznań” daje Państwu możliwość skorzystania z usług świadczonych przez www.fizjoterapia-rehabilitacja.pl w korzystnych cenach.

Zapraszam do korzystania z usług kompleksowej rehabilitacji w domu Pacjenta z dojazdem na terenie miasta Poznań i okolic wliczonym w cenę wizyty.

Szczegóły w zakładce oferta i ceny.

Pozdrawiam

Mateusz Kruświcki

Fizjoterapeuta

tel. 609676607

www.fizjoterapia-rehabilitacja.pl