fbpx

Zalasewo

Fizjoterapeuta rehabilitant Zalasewo

KONTAKT TELEFONICZNY

48 609 676 607 (Plus GSM)Kontakt telefoniczny lub SMS jest możliwy w godz. 9:30 – 21:00

Wizyty realizuję w indywidualnie zaplanowanych terminach w dni robocze oraz soboty po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu. Godziny realizacji wizyt domowych mogą ulegać przesunięciom ze względu na zatory drogowe (korki).

Zapraszam do korzystania z moich usług.

Rehabilitacja z dojazdem Zalasewo – okolica.


mateusz kruświcki - rehabilitacja poznań

Fizjoterapia i rehabilitacja to niezwykle skuteczne metody leczenia, które stosowane są wobec Pacjentów zmagających się z różnego rodzaju problemami związanymi ze sprawnością ruchową. Fizjoterapeutą może być osoba, która ma wykształcenie medyczne. Wykorzystując odpowiednie metody leczenia, techniki, ćwiczenia i zabiegi pomaga Pacjentom wrócić do całkowitej lub częściowej sprawności fizycznej po wypadkach, operacjach, chorobach (w zależności od sytuacji zdrowotnej). Pomaga również w łagodzeniu bólu np. w obrębie szyi, barków, kręgosłupa. W ramach fizjoterapii specjalista może wykonywać: masaże, zabiegi, kąpiele lecznicze, laseroterapię, igłoterapię, ultrasonoterapię, ciepłolecznictwo i wiele innych metod leczniczych. Poszukujesz sprawdzonego fizjoterapeuty rehabilitanta w Zalasewie? Trafiłeś pod dobry adres! Mateusz Kruświcki to fizjoterapeuta z dziesięcioletnim doświadczeniem zawodowym, który zajmuję się rehabilitacją osób cierpiących na różne schorzenia narządu ruchu w Zakładzie Rehabilitacji Medycznej i Osób Niepełnosprawnych Szpitala MSWIA w Poznaniu. W ramach swojej praktyki zawodowej oferuje również domowe wizyty. Do każdego Pacjenta podchodzi indywidualnie i holistycznie. Zajmuje się zarówno młodymi, jak i starszymi Pacjentami, którzy całkowicie lub częściowo utracili sprawność fizyczną w wyniku nieszczęśliwych wydarzeń, czy chorób. Doświadczenie w rehabilitacji klinicznej i sportowej zdobył w trakcie pracy w szpitalu MSW w Poznaniu oraz Swarzędzkim Klubie Sportowym Unia Swarzędz. Zapraszam do kontaktu! Masz pytania? Zadzwoń!


TOP-MEDICAL Mateusz Kruświcki
Ul. Zamkowa 30/8
62-020 Swarzędz
REGON: 302369007

Podczas pracy - rehabilitacja poznańJeżeli macie Państwo jakiekolwiek pytania bądź wątpliwości dotyczące metod rehabilitacji lub fizjoterapii które stosuję, zapraszam do kontaktu telefonicznego lub skorzystania z intuicyjnego formularza.
Formularz Kontaktowy zamieszczony po lewej stronie pozwoli Państwu bez uruchamiania własnego konta   e-mail zadać mi pytanie, bądź skontaktować się ze mną. Zastrzegam sobie prawo do odpowiedzi na wybrane wiadomości.

FAQ

Jak przebiega pierwsza wizyta u fizjoterapeuty?

Na początku fizjoterapeuta przeprowadza wywiad z pacjentem. Może zapytać o historię choroby i aktualne jej objawy. Następnie przeprowadza badanie fizykalne, aby ocenić zakres ruchu i zidentyfikować wszelkie obszary bólu lub dysfunkcji. Na podstawie tych wyników opracowuje plan leczenia dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta. Leczenie może obejmować techniki terapii manualnej, takie jak masaż, ćwiczenia poprawiające siłę i elastyczność oraz metody elektryczne, takie jak ultradźwięki lub TENS. Fizjoterapeuta zapewnia także edukację na temat sposobów zapobiegania dalszym urazom i wspomagania gojenia. Dodatkowo pokazuje jakie ćwiczenia należy wykonywać samodzielnie w domu.

Ile czasu trwa proces leczenia u fizjoterapeuty?

Czas trwania fizjoterapii zależy od leczonego schorzenia, stopnia jego zaawansowania i reakcji na leczenie. W większości przypadków fizjoterapia jest zalecana na okres od czterech do sześciu tygodni. Niektóre schorzenia mogą jednak wymagać dłuższego okresu fizjoterapii. Fizjoterapeuta opracowuje plan leczenia dostosowany do potrzeb i celów pacjenta.

Jakie schorzenia są najczęściej leczone w ramach fizjoterapii?

W ramach fizjoterapii najczęściej leczonymi schorzeniami są: zwyrodnienia kręgosłupa, bóle przeciążeniowe kręgosłupa (lędźwiowego, szyjnego, piersiowego), dyskopatie (lędźwiowa, piersiowa, szyjna, przepuklina), zawroty głowy, migreny, zaburzenia równowagi, nerwobóle, wady postawy (skolioza, kifoza, płaskie plecy, okrągłe plecy), problemy z barkami, biodrami, napięcia mięśniowe i wiele innych. Fizjoterapia zalecana jest również osobom po operacjach, np. kręgosłupa, kolan, czy biodra.

Czy z fizjoterapii mogą korzystać kobiety w ciąży?

Tak, można chodzić do fizjoterapeuty, będąc w ciąży. Fizjoterapia może być bardzo korzystna dla kobiet w ciąży, ponieważ pomaga złagodzić niektóre dolegliwości związane z ciążą, takie jak ból pleców i zmęczenie. Fizjoterapeuta będzie w stanie dostosować specyficzny program ćwiczeń i rozciągania do indywidualnych potrzeb pacjentki, co pomoże jej zachować aktywność i komfort przez cały okres ciąży.

Jak ubrać się na wizytę do fizjoterapeuty?

Wybierając się do gabinetu fizjoterapii, ważne jest, aby ubrać się wygodnie i w luźne ubranie. Podczas wizyty pacjent może zostać poproszony o wykonanie kilku ćwiczeń, dlatego ważne jest, aby mógł się swobodnie poruszać. Dobrze jest też włożyć buty, które łatwo się wkłada i zdejmuje, ponieważ może zajść potrzeba ich zdjęcia podczas zabiegu.

Ile trwa wizyta u fizjoterapeuty?

Wizyta u fizjoterapeuty trwa zazwyczaj od 45 minut do godziny. Czas trwania każdej wizyty może jednak się różnić w zależności od potrzeb danej osoby oraz rodzaju wykonywanych zabiegów.

Czy fizjoterapię można rozpocząć od razu po kontuzji?

Fizjoterapia może być rozpoczęta natychmiast po urazie. Należy jednak pamiętać, że każdy przypadek jest inny, a zatem najlepszy sposób postępowania zależy od szczegółów kontuzji. Poniżej przedstawiamy kilka ogólnych wskazówek, o których warto pamiętać, jeśli chcesz rozpocząć fizjoterapię zaraz po urazie:

  1. W pierwszych dniach po urazie staraj się jak najwięcej odpoczywać i okładać lodem kontuzjowane miejsce. Pomoże to zmniejszyć opuchliznę i ból.
  2. Po zniknięciu opuchlizny staraj się wykonywać delikatne ćwiczenia z zakresu ruchu w obszarze podlegającym kontuzji. Dzięki tym ćwiczeniom możesz zapobiec sztywności i utracie ruchomości.