fbpx

Rehabilitacja ortopedyczna Poznań – Terapia Manualna FDM Poznań

Na czym polega terapia manualna i rehabilitacja ortopedyczna Poznań w modelu FDM?

Terapia manualna w modelu FDM (Facial Distortion Model) w największym skrócie polega na przywróceniu organizmowi jego pierwotnych ustawień aby mógł wejść na drogę samoleczenia i samoregulacji. Poprzez odpowiednie działania ręczne uzyskujemy poprawę stanu tkanek oraz odblokowujemy zablokowane stawy. W ten sposób dajemy naturze szansę by organizm odzyskał pełnię siły mięśniowej. Wyrównał napięcie tkanek albo przebudował je na mocniejsze i lepsze. Oczywiście jest szereg różnych zaburzeń tkankowych rozpoznawanych u Pacjentów bólowych. Dlatego nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje biorąc udział w coraz bardziej zaawansowanych szkoleniach o tej tematyce. Aby trafnie zdiagnozować przyczynę dolegliwości bólowych należy:

-rozpoznać symptomy po tzw. mowie ciała czyli tym co nam Pacjent pokazuje

-zapoznać się z czasem trwania dolegliwości i prześledzić łańcuch kinematyczny w którym mogło dojść do zachwiania równowagi np. na skutek urazu

-przeanalizować przebyte przez Pacjenta choroby (także te które dotykają narządów wewnętrznych

-zbadać siłę mięśni i określić ich napięcie spoczynkowe (wzmożone/słabe może świadczyć o problemach neurologicznych) .

Po takim badaniu i wywiadzie wykonuje się szereg zabiegów manualnych a następnie ponownie weryfikuje stan Pacjenta. Poprawa powinna być zauważalna od razu. Nawet jeżeli ból nie jest mniejszy powinna zmienić się siła mięśniowa i napięcie na zbliżone do prawidłowego.

Jakie schorzenia można leczyć w modelu FDM? Czy tylko urazy/stany ortopedyczne i sportowe?

W opisanym wcześniej modelu leczymy wiele schorzeń. Mogą to być zarówno urazy sportowe oraz dolegliwości ortopedyczne (np. zwyrodnienia) jak i bóle wynikające z napięcia tkanek układu ruchu. Oczywiście pośrednio w ten sposób wpływamy również na narządy wewnętrzne. Rehabilitacja ortopedyczna i sportowa w modelu FDM nie jest może przyjemnym sposobem terapii (może występować ból podczas zabiegów). Na pewno jednak jest jednym z bardziej efektywnych jakie znam. Aby efekty były trwałe a poprawa widoczna należy przeprowadzić kilka sesji. Niemniej jednak Pacjenci poddawani terapii określają dyskomfort jako możliwy do zaakceptowania w odniesieniu do efektów.

W trakcie wizyty szczegółowo objaśniam jakie zabiegi i w jakim celu zamierzam wykonać. Pacjent uzyskuje informację na temat spodziewanych i ewentualnych ubocznych efektach terapii. Czasami w kolejnym dniu po terapii Pacjent musi odpocząć a poprawa następuje później. Oczywiście dążę w swoim postępowaniu do maksymalnego komfortu Pacjenta oraz szybkich rezulatów.

Rehabilitacja ortopedyczna Poznań w modelu FDM w Twoim domu!

Na terenie Poznania oraz okolic wykonuję leczenie w tym modelu w domu Pacjenta. Jeżeli masz potrzebę by skorzystać z tej formy terapii to serdecznie zapraszam. Wystarczy kliknąć TUTAJ lub wejść w zakładkę Kontakt.

Jeszcze prostszym sposobem jest telefon pod numer 609-676-607 i umówienie się na wizytę.